עורך דין למזונות אישה

By 28 ביולי 2016 כללי No Comments

עורך דין למזונות אישה

תופעת הגירושין בישראל היא גבוהה וכיום ניתן לראות זוגות רבים שמחליטים לפרק את החבילה מכל מיני סיבות.
מדובר על החלטה לא פשוטה לגבי שני הצדדים ובעיקר כאשר יש ילדים בתמונה הפרידה היא הרבה יותר קשה ולעיתים מקשה על כל תהליך גירושין.
בשביל שתהליך הגירושין יתנהל באופן יציב ורגוע כמה שניתן צריכים להתייעץ עם עורך דין מומחה לגירושין.
כאשר אישה מתגרשת מבעל היא זכאית לקבל מזונות מה זה אומר? סכום מסוים חודשי וקבוע שיעזור לה לשמור על רמת חיים טובה ולאפשר לה לנהל את צרכיה כמו: ביגוד, מזון, הנעלה, אחזקת בית, הוצאות דיור ועוד.
מזונות אישה נקבעים ע"י הכנסותיו של הבעל ולפי הצרכים של האישה. כמובן שכל מקרה לגופו ויש לקחת זאת בחשבון.
נושא מזונות האישה לא תמיד ברור לשני הצדדים וזה בסדר לכן החשיבות להיעזר בגורם מקצועי דהיינו עורך דין לענייני גירושין היא גדולה ומומלץ לעשות כן.

הבדל בין מזונות ילדים לבין מזונות האישה

במידה ויש ילדים לשני בני הזוג המתגרשים חובת הבעל היא לכלכל אותם, המטרה העיקרית בנושא הזה היא לאפשר לילדים חיים נאותים ללא חסכים, מזונות ילדים משולמים עד גיל 18 או כאשר מתגייסים לצבא.
עפ"י חוק חובת התשלום במזונות ילדים היא עד גיל 15 ולאחר מכן חובת התשלום חלה על שני בני הזוג.
יחד עם זאת ישנו את נושא מזונות האישה שהגבר משלם סכום מסוים במטרה לאפשר לאישה להתקיים באורח חיים כמו שהייתה רגילה, מזונות אלו משולמים לאישה עד מתן הגט בלבד.
דבר חשוב ונוסף שצריך לציין וזה כאשר האישה עובדת ויש לה הכנסות גבוהות המספיקות לה ושומרות על אורח חיים גבוהה ותקין אינה זכאית למזונות מהבעל.
אך אם ישנן הוכחות הפוכות כלומר רמת ההכנסה אינה גבוהה אז במקרים כאלו תהיה האישה זכאית למזונות מבעלה.
ישנם מקרים נוספים בה יגיעו בני הזוג להסדר ויוחלט ע"י עורך הדין ובית המשפט שגם לאחר הגירושין האישה זכאית למזונות.

תפקידו של עורך דין למזונות אישה

התפקיד המרכזי שאותו ממלא עורך הדין לענייני גירושין הוא לנסות ולהביא את שני הצדדים להסכם ופשרה כך שכל אחד ייצא שבע רצון, הלא מדובר על החלטה לא פשוטה לשני הצדדים וכאשר קיימת הסכמה לפחות בתחום השילומים אז זה סוג של הקלה.
יחד עם זאת עורך הדין מייעץ לבני הזוג כיצד להתנהל בנושא הילדים אם זה חלוקת רכוש , מזונות וכן הלאה.
בשביל לעבור את תהליך הגירושין בצורה נוחה ורגועה יותר מומלץ לעשות זאת כמה שיותר מהר על מנת למנוע אי נעימויות וסחבת מיותרת.
שיתופי פעולה יעזרו בהחלט לגשר על הפערים אך לא תמיד זה עובד כך ולכן עורך דין מומחה יכול להבחין במשברים או בנקודות היותר רגישות אצל בני הזוג ולהגיע לעמק השווה בנושא.

עורך דין עודד פסקל מעמיד לרשותכם את הידע והניסיון שלו בתור עורך דין למזונות אישה על מנת למצות את זכותן של נשים לקבל מזונות אישה ולגברים להוכיח קיומן של סיבות מספיקות להצדקת סירובו, על ידי הוכחת אי קיומה של האישה את תנאי הסף המזכים אותה במזונות.