הסכם ממון בין בני זוג

הסכם ממון בין בני זוג

By 4 באוגוסט 2016 כללי No Comments

הסכם ממון בין בני זוג

זוגות רבים הבאים בברית הנישואין מחליטים לערוך הסכם ממון, הסכם ממון נועד להגן על בני הזוג ובמצב של גירושין ,אף אחד לא יינזק או ייפגע והם יוכלו לצאת ממערכת היחסים הזו לא בידיים ריקות.
כאשר שומעים הסכם ממון בין בני הזוג נוטים לחשוב כי מדובר רק בזוגות בעלי רכוש רב או עשירים מאד, אך אין הדבר מראה על עושר ומדובר בהליך די שכיח בקרב זוגות.
בהסכם ממון בני הזוג מסדירים את כל נושא הרכוש הקיים וכל הסכם ממון כזה או אחר מתבצע באופן אישי לאותו זוג, לכן כאשר רוצים לערוך הסכם ממון בין בני זוג מוטב לפנות אל עורך דין גירושין ובעזרתו לבצע את נוסח הסכם הממון שיתאים בדיוק למצב הקיים ולזוג שרוצה לעשות כן.

הסכם ממון בין בני זוג – איך מורכב הסכם ממון?

הסכם הממון כולל שני חלקים מהותיים ומרכזיים:
חלקו הראשון של הסכם הממון כולל באופן מפורט את הרכוש הקיים של בני הזוג כאשר נישאו או שהוחלט ביניהם לחיות חיים משותפים יחד.
בחלקו השני של הסכם ממון בין בני זוג מפורטים הנכסים והרכוש שהצטברו במשך חיי הנישואין או החיים המשותפים יחד.
מטרתו העיקרית של הסכם ממון הוא בעצם לקבוע כללים ברורים וכתובים בנושא הרכוש או הממון שיש ברשותם ומכל סיבה שהיא כאשר מחליטים בני הזוג להיפרד הסכם הממון יוצר עוגן ומבטיח להם חלוקת רכוש הוגנת ששני בני הזוג מודעים לכך עפ"י הסכם הממון שחתמו עליו מראש.
אם בעבר נושא הסכם ממון לא היה כה פופולארי הרי שהיום כמעט רוב הזוגות מחליטים לערוך ולבצע הסכם כזה, הסכם ממון מקנה רשת ביטחון לזוגות רבים ובהחלט מקטין סיכונים שכרוכים בעליות רבות.
סוג של תעודת ביטוח לטווח הרחוק שמגדריה באופן מובהק את חלוקת הרכוש בעת פרידה או גירושין.

הסכם ממון בין בני זוג – מי מבצע הסכמי ממון?

כל תחום שכרוכים בו חתימות וטפסים ובעיקר הסכמים משפטיים כגון הסכמי ממון חשוב מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים שיודעים כיצד לערוך ולבצע הסכמים מסוג זה.
חשוב מאד לנסח את הסכמי הממון בצורה מדויקת, ונכונה ויותר מכל ברורה לשני הצדדים כדי שבעתיד לא יהיו אי הבנות או מידע שאינו ברור ויכול לגרום לעיכובים או שיבושים כאלו ואחרים.
לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין גירושין מקצועי ויחד איתו לערוך הסכמי ממון בין בני זוג בצורה מקצועית, אמינה ומשקפת.
הסכמי ממון אינם מחליפים צוואה, אלא יכולים להיות מסמכים משלימים.
הסכמי ממון בין בני זוג הם סוג של תיאום ציפיות ובמקרה של גירושין או פרידה הסכם זה יכול להקל ולמנוע דיונים משפטיים ארוכים.
במידה והנכם עומדים בפני החלטה של ביצוע הסכמי ממון חשוב מאד לבחור באישיות מקצועית שתדריך ותייעץ לכם בכל עת, עורך דין מקצועי הוא כזה שיש לו אישיות שתוכלו להתחבר אליה ושתרגישו בטחון מלא שאתם נמצאים בידיים טובות ומקצועיות.

אם אתם זקוקים לסיוע בניסוח הסכמי ממון וחיים משותפים – אתם מוזמנים ליצור קשר עם עורך דין  עודד פסקל אשר יסייע לכם לנסח הסכם באופן מקצועי, שיאפשר לכם להתמודד היטב עם המצב לפני גירושין.
מעורבות עורך דין בניסוח הסכמי ממון והסכם חיים משותפים בפרט יקל עליכם את החיים המשותפים וגם אם תיפרדו.

לחצו כאן למידע נוסף על מזונות אישה
לחצו כאן לקבלת מידע נוסף על מזונות ילדים